• Regulamin Biblioteki

1. Z biblioteki mogą korzystać uczniowie, pracownicy szkoły oraz rodzice.

2. Ze zgromadzonych zbiorów można korzystać:

• wypożyczając je do domu

• przeglądając w czytelni (księgozbiór podręczny, czasopisma).

1. Jednorazowo można wypożyczyć 3 książki, audiobooki  na okres 2 tygodni.
            Wykorzystane materiały powinny być natychmiast zwrócone do biblioteki, gdy czekają na nie inni czytelnicy.

2. Wypożyczone książki należy szanować. Przed wypożyczeniem czytelnik powinien zwrócić uwagę na ich stan i zauważone uszkodzenia zgłosić bibliotekarzowi.

3. W przypadku zniszczenia lub zagubienia książki czytelnik musi odkupić taką samą lub inną, wskazaną przez bibliotekarza pozycję o wartości odpowiadającej aktualnej cenie zagubionej książki.

4. Uczniowie mają prawo (po uzgodnieniu z nauczycielem bibliotekarzem) wypożyczyć
            na czas trwania ferii zimowych i letnich maksymalnie 5 książek.

5. Uczniowie kończący naukę w szkole zobowiązani są do zwrotu wszystkich wypożyczonych materiałów bibliotecznych w ogłoszonym terminie.