• Gmina Bytom otrzymała dofinansowanie w ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów     i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 – „Aktywna tablica” edycja 2023.

Informacja szczegółowa: https://www.bytom.pl/dla-mieszkanca/aktywna-tablica-edycja-2023-

Program „Aktywna tablica” ma na celu zapewnienie szkołom niezbędnej infrastruktury w zakresie TIK
        w postaci: nowoczesnego sprzętu, nowoczesnych pomocy dydaktycznych oraz narzędzi do terapii.

Nasza szkoła skorzystała z dofinansowania w wysokości 35 000,00 zł, co wraz z wkładem własnym Gminy
        w wysokości 8 750,00 zł pozwoliło na zakup sprzętu i pomocy dydaktycznych za kwotę 43 750,00 zł.

W ramach programu do naszej szkoły zakupiono podłogę interaktywną FunFloor wraz z pakietem gier: Rewalidacja i Terapia, Szkoła Podstawowa; programy: Akademia Umysłu Junior Edu, mTalent Zajęcia Logopedyczne – pakiet ekspert, Eduterapeutica Lux Dysleksja, Eduterapeutica Lux Dyskalkulia; monitor interaktywny myBoard Grey Rock 2.0 65” z Androidem 11.0.; Eduboty – aplikacja terapeutyczna do monitorów interaktywnych, 4 laptopy multimedialne.

„Aktywna tablica" to Rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019.

• Fun Floor - podłoga interaktywna zawiera pakiet fantastycznych quizów, które pomagają dzieciom utrwalić wiedzę w ciekawy i niekonwencjonalny sposób.