• OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ WALKI Z DEPRESJĄ

28.02.2024

23 lutego w całym kraju obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Przypominanie o tej chorobie ma służyć wspieraniu chorych, okazywaniu solidarności z nimi, budowaniu zrozumienia problematyki , a także ukazywaniu konieczności podejmowania leczenia depresji. Depresja to choroba, która nie omija wybranych grup społecznych i wiekowych, zachorować może na nią każdy, w tym również uczniowie. Tematu depresji nie można bagatelizować, bardzo często to właśnie w szkole rozpoznawane są jej pierwsze objawy u młodych ludzi. Nasi uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę w tym temacie na zajęciach prowadzonych przez pedagoga szkolnego.

• Z WIZYTĄ W PLANETARIUM

23.02.2024

W dniu 12.02.2024r. uczniowie klas IV-VIII mieli okazję uczestniczyć w niezwykłym pokazie w ramach wizyty w Planetarium Śląskim w Chorzowie.

"Dlaczego gwiazdy spacerują po niebie? Kiedy Słońce góruje najwyżej? Jak wraz ze zmianą pór roku zmienia się wygląd nocnego nieba? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas dwulekcyjnych zajęć pod sferycznym niebem planetarium. Zabierz swoich uczniów w niezapomnianą podróż w czasie i przestrzeni. Pokażemy im wiele zjawisk, na obserwację których musieliby poświęcić wiele dni i nocy. Omawiane treści: Orientacja na sferze niebieskiej. Gwiazdy i gwiazdozbiory. Model geocentryczny budowy świata. Teoria heliocentryczna Mikołaja Kopernika. Ruch obrotowy Ziemi (zmiana dnia i nocy). Ruch obiegowy Ziemi (zmiany pór roku)." (opis oferty ze strony internetowej Planetarium Śląskiego w Chorzowie)